26 prosince 2012

Recenze: Tygrovo prokletí


Autor: Colleen Houcková
Přeložila: Karolina Medková
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 405
Série: Tygří sága
Díl: 1Anotace: 


Vášeň.
Sudba.
Čest.
Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud? Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy.


Obálka: 

Jedním slovem fantastická. Zamilovala jsem se do ní na první pohlazení, zvláště do uhrančivých očí bílého tygra.


Začátek knihy: 

Většinou zde píši první větu. Tentokrát bych chtěla učinit výjimku a uvést první sloku z básně Tygr - William Blake, kterou kniha začíná ještě před prologem.

Tygře, tygře planoucí,
lesem černým za noci,
čí ruka nesmrtelná 
stvořila krásu tak děsivou?

Oblíbila jsem si části, kdy Kelsey čte Renovi překrásnou poezii. 

Vlastní hodnocení:

Zajímavým nápadem je umístit děj do divoké indické džungle plné nebezpečí, ostrých drápů a špičatých zubů. 

Občas mě trochu zarážela nelogičnost chování hlavní hrdinky. V závěru jsem ji měla chuť uškrtit vlastníma rukama. Vše se však dá přehlédnout díky zástupci opačného pohlaví, úžasnému a dokonalému Renovi. Ve scénách s okouzlujícím indickým princem Dhirenem se mi opravdu tajil dech.

Hlavní postavy musí překonat mnohá dobrodružství. Seznámí se s otrávenými hřeby na zdech, odpornými a opravdu velkými brouky a třeba i padajícím stropem. 

Závěr knihy mě šokoval. Zůstala jsem nevěřícně koukat a pak se i hodně vztekat. Možná, že ukápla i nějaká ta slzička.

Na závěr dodávám, že ihned začínám číst další díl. Pokud se čtením váháte, tak stačí pomyslet na podmanivého prince. Upřímně, která z nás by se k němu nechtěla přitulit?10/10 

Žádné komentáře:

Okomentovat