13 ledna 2013

Recenze: Ahoj z nebe

Autorka: Laurie Frankelová

Přeložila: Jana Jašová
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fortuna libri
Počet stran: 303

Anotace:

Sam Elling vymyslí algoritmus, s jehož pomocí vám počítač naprosto neomylně najde vhodného partnera. Mysleli byste, že se za to dočká mimořádné prémie? Kdepak! Sam za to dostane výpověď – ukáže se totiž, že jeho program je tak geniální, že páry, které se díky němu seznámili, se nerozcházejí – a firma tak přichází o klienty.

Sam se díky svému programu seznámí s Meredith a když jeho milované zemře babička, s níž se nestačila rozloučit, vymyslí pro ni algoritmus, s jehož pomocí může s babičkou dál chatovat, e-mailovat skypovat… Ukazuje se, že jeho nový program je zlatý důl… Přinese však vítězství nad smrtí lidem opravdu  štěstí?

Vlastní hodnocení:

Pod názvem knihy "Ahoj z nebe" jsem si nejdřív neuměla nic představit. Ale znělo mi to trochu romanticky, dojem mi utvrzovala samotná obálka. Je jednoduchá, ale čtenář má pocit, že by si u této knihy ani jinou nedokázal představit. Až po přečtení mi došel celý význam. Jak už jsem se zmiňovala obálka se mi moc líbí. Když ji držíte v rukou... ach je prostě dokonalá.Tahle kniha mě opravdu uchvátila. Nečekala jsem všechno to napětí a ani tolik romantiky. Bylo to vážně dokonalé. Rovněž mě zaujalo samotné téma komunikace s mrtvými. Sama bych si občas přála, aby to šlo i v reálném životě. 


Knihu jsem si zamilovala. Omotala si mě kolem prstu a vryla se mi do srdce. Bylo to vtipné a zároveň tak úžasně dojemné.


Děkuji nakladatelství Fortuna Libri za poskytnutí recenzního výtisku.Žádné komentáře:

Okomentovat